Παρασκευή 4 Μαρτίου 2011

Πληγμα με Ρονάλντο στη Ρεάλ

"Πύρρειος" αποδείχθηκε η ευρεία νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης επί της Μάλαγα (7-0), στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος
. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ και έπιασε τον Μέσι στην κορυφή των σκόρερ με 27 γκολ, υπέστη μυϊκό τραυματισμό στο πόδι και υποβλήθηκε σε μαγνητική τομογραφία, τα αποτελέσματα της οποίας έδειξαν ότι θα μείνει 10-15 ημέρες εκτός γηπέδων.
Ο Πορτογάλος επιθετικός, που μέχρι το 76ο λεπτό του χθεσινού αγώνα, όταν και αντικαταστάθηκε, δεν είχε χάσει ούτε ένα λεπτό συμμετοχής στη φετινή πριμέρα ντιβιζιόν, θα απουσιάσει από το κυριακάτικο ματς με τη Σανταντέρ και -πιθανότατα- από τον αγώνα της επόμενης εβδομάδας με τη Χέρκουλες, ενώ έχει περισσότερες πιθανότητες να προλάβει τη ρεβάνς της 16ης Μαρτίου με τη Λιόν, για τη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ.