Πέμπτη 3 Μαρτίου 2011

Πήρε αυτό που ήθελε

Με μεγάλη, για μένα μιλάμε πάντα, μαγκιά ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει την λευκή ισοπαλία από την ΑΕΚ παίζοντας στο τελευταίο εικοσάλεπτο, μαζί με τις καθυστερήσεις, με 9 παίκτες. Ο Δικέφαλος του Βορρά θα μπορούσε κάλλιστα να πάρει και την νίκη στο 93 μετά από προσπάθεια του El Zhar. Ένας ΠΑΟΚ όχι και τόσο καλός αλλά και μια ΑΕΚ που δεν κατάφερε να απειλήσει ούτε κι όταν ο αντίπαλος αγωνιζόταν με 9. Τώρα μένει ο επαναληπτικός της Τούμπας όπου εκεί δεν πρόκειται να υπάρξει και παράταση σε περίπτωση που επιτευχτεί κάποιο τέρμα. Το ραντεβού λοιπόν των δυο Δικέφαλων ανανεώνεται σε δεκαπέντε ήμερες. Ας ελπίσουμε ότι θα μας ανταμείψουν τουλάχιστον με θέαμα αν όχι με γκολ. Όσο αναφορά το άλλο ζευγάρι του ημιτελικού ο Ατρόμητος επικράτησε του Ολυμπιακού Βόλου με 2-1. Μεγάλο ματς και στο Περιστέρι και περιμένουμε με μεγάλη ανυπομονησία τον επαναληπτικό του Βόλου.